+420 605 287 553

info@kourenistop.cz

Kudy k nám...

Kalkulačka

Cena krabičky (Kč):
Počet cigaret v krabičce:
Průměrná denní spotřeba cigaret:
Ušetříte:
denně:
týdně:
měsíčně:
ročně:
  • Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03
  • Slide 04
  • Slide 05
  • Slide 06
  • Slide 07

Srovnání některých metod při pomoci kuřákovi, který se rozhodl přestat kouřit.

V problematice kouření existuje mnoho mýtu, lží a polopravd. Pokusíme se některé metody při léčbě závislosti na kouření (diagnóza F-17) popsat. Problém při léčbě závislosti spočívá v tom, že závislá osoba na kouření má abstinenční příznaky jako: silné nutkání kouřit (craning), špatná nálada až deprese, úzkost, pocity napětí, podrážděnost, poruchy spánku, zvýšená chuť k jídlu, zácpa.

Principem pomoci kuřákům spočívá v tom, jak zbavit kuřáka abstinenčním příznakům.

Dnes jsou prakticky v klasické medicíně (alopatické, školní) tři druhy chemických léku, které nabízí klasická medicína.

  1. Nikotinové preparáty, které se prodávají volně v lékárnách a nahrazují absenci nikotinů, pomoci nikotinových žvýkaček, inhalace nikotinů, a náplasti.
  2. Další možnosti je použít lék vázaný na lékařský předpis a to Vareniklín (champix), a Zyban (antidepresívum).
  3. Je naše metoda, která se dělá na přístroji Bicom.

1111    images 123images 1345 7J9SztBy4c9MkOoZ4If1GQZixk6GF0wQ8IbU8ISUUhwwidth341

 

 

První metoda, kterou jsem i já vyzkoušel, je metodou, která se snaží vyměnit nikotinovou závislost tím že se nahrazuje nikotin - nikotinem v jiné formě. Účinnost této formy odvykání u silných kuřáků se blíží nule. Z logiky - nikotinovou závislost léčit nikotinem?! Je smutné, že v přívalovém letačku není ani slovo o tom že se může stát i to, že si kuřák může způsobit závislost třeba na žvýkačkách obsahujících nikotin. Několik takových závislosti jsme i řešili.

Druhá možnost je řešení, které je poměrně nové. Provádí se u nás od roku 2006, kdy SUKL zaregistroval výše zmíněné léky. Tyto léky jsou na lékařský předpis a vyznačují se tím že by měly blokovat chuť na kouření. Bohužel vedlejší efekty tuto léčbu negují. Problém je v tom že tyto léky nesmí používat lidé, kteří se léčili s psychickými problémy jelikož studie prokázaly že s tisíce uživatelů tohoto léku bylo zaregistrované 150 sebevražd. Kontraindikace jsou i křečové stavy, epileptické záchvaty, bulimie, či anorexie, a užívání léku v oblasti psychiatrické nebo alkoholu.(křeče). Další nevýhodou je, že uživatelé mají žaludeční problémy (zvracejí), musí se používat dlouhodobě a to půl roků, cena léku je 12 tisíc korun na půl roků, kdy kuřák v podstatě kouří a čeká, kdy přestane mít potřebu kouřit. Úspěšnost, kterou uvádí  Mudr. Králiková, expertka na nikotinovou závislost, je 43 procentní. Pravdou ale taky je, že některé pojišťovny hradí tuto částku jednorázově až do výše 500 korun.   

Třetí možnost nabízíme my, a to pomoci přístroje Bicom, který se používá ve fyzikální medicíně, a funguje na principu bioinformací. To znamená že tento přístroj ovlivňuje  informace v těle člověka nebo i zvířete. U kuřáka tak po jedné hodinové terapií ovlivní tu informaci, která ho nutí kouřit, a to tak že ta informace přestane existovat a tím pádem kuřák přestane mít potřebu kouřit. A když kouřit nechce tak ho nic nenutí aby kouřit musel. Z toho vyplývá že když nemá potřebu kouřit, tak taky nemá abstinenční příznaky. Úspěšnost naší terapie je, podle naší malé statistiky, že nám nekouří z první stovky kuřáků, 73  kuřáků déle jak tři roky. Součásti naší terapie je i léčebný program, po kterém jsou kuřáci klidní spokojení a vyrovnaní. V případě jakýchkoliv problému se může kuřák objednat a zdarma do měsíce si tu terapií zopakovat.

 

Je  na Vás, jak se postavíte proti velmi silnému protivníkovi, jakým kouření je.